تبلیغات
جزیره خضراء
جزیره خضراء
یا لثارات الحسین (سلام الله علیه) 
قالب وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

 

منجی موعود در مسیحیت3

هزاره گرایی

یکی ازمسائلی که با مسئله اخرالزمان در ارتباط است اعتقاد به هزاره گرائی می باشد.این اعتقاد از یهودیان به مسیحیان رسیده است ومتاسفانه ریشه هایی ازان دراسلام هم وجود دارد.

هزاره گرایی اکنون درمسیحیت بیداد می کند تا انجا که پژوهشگران ازآن به عنوان سندروم2000یاجنون هزاره یاد می کنند.نقطه اوج ان در سال 1000میلادی بودکه با اولین هزاره مواجه شدند.

هزاره گرایی یعنی عیسی مسیح بعد از1000سال پس از میلاد ظهورمی کند وبا شیطان مبارزه می کند ودر این مبارزه پیروزمی گردد وقدیسانی که در ایمان ثابت قدم بودند سر از خاک بر می اورند و به عیسی مسیح کمک می کنندو1000سال دیگربرجهان حکومت می کند و پس  شیطان اندکی آزاد می شود و سپس از بین خواهد رفت و بعد 1000سال حکومت عیسی مسیح وپیروان وقدیسان او روز واپسین ورستاخیز همه مرده گان خواهد رسید . به عقیده انها حال که در هزاره اول ظهورواقع نشده پس باید منتظرهزاره دوم یعنی سال 2000 میلادی باشیم از همین جهت بود که درسالهای نزدیک به سال 2000میلادی هرج ومرج زیادی پیش امد حتی بعض ازآنها اموال زندگی را فروختند ودرگوشه ای مشغول عبادت ومنتظرعیسی مسیح شدند.

از طرف دیگر امروزه هزاران گروه از فرقه هاى مذهبى بر این عقیده اند كه هزاره بعدى، زمان ظهور منجى آخرالزمان است. تد دانیلز اهل فیلادلفیا كه دكتراى خود را از دانشگاه پنسیلوانیا اخذ كرده و تحصیل كرده هاروارد است مى گوید : در پى یك نظر خواهى انجام شده از سوى هفته نامه یواس . نیوز این نكته روشن شده است كه ،61 درصد از آمریكایى ها بازگشت دوباره مسیح ع را به زمین باور دارند و 59 درصدآنها به آخرالزمان معتقدند و حتى 12 درصدآن ها آخرالزمان را براى چند سال آینده پیش بینى مى كنند.

منبع: .روزنامه جمهوری اسلامی23/5/1373
طبقه بندی: امام زمان در ادیان غیر اسلامی،
برچسب ها: الله، منجی، موعود، مسیحیت، هزاره، یهود، میلادی، عیسی، ظهور، شیطان، قدیس، ایمان، حکومت، فیلادلفیا، دکترا، دانشگاه، هاروارد، آمریکا،
[ شنبه 22 مهر 1391 ] [ 12:03 ق.ظ ] [ داعی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

این وبلاگ در مورد امام زمان(عجل الله فرجه) می باشد.
هدف ما زمینه سازی برای ظهور امام زمان است و در طول این هدف قصد شناساندن امام زمان را به صورت همگانی داریم.
یا علی
نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب